İSMAİL ÇİZİKÇİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

Okuduğunuz haber
GÜRSEL KOCA İLÇE TEŞKİLATINDA BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

SANAYİDE DÜKKAN YAPIMININ ÖNÜNDEKİ ENGEL KALDIRILDI

Anasayfa   /    Siyaset    /    GÜRSEL KOCA İLÇE TEŞKİLATINDA BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

GÜRSEL KOCA İLÇE TEŞKİLATINDA BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Ak Parti İskilip Belediye Başkan aday adayı Gürsel Koca bu gün saat 14.00’te Ak Parti İskilip İlçe Teşkilatında basın açıklamasında bulundu. Projelerini sıraladığı toplantıya İlçe Başkanı Mehmet Demirci, partililer ve basın kuruluşları katıldı. Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

SİYASET      22 Kasim 2023 - 17:44     0

GÜRSEL KOCA İLÇE TEŞKİLATINDA BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

 

“Değerli Ak Partiye gönül vermiş dostlarım, değerli basın mensupları, değerli Misafirler hepiniz hoş geldiniz.  Burada bizlere Kıymetli vakitlerinizi ayırdığınız için sizlere ve partili arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.

 

 31 MART 2024 Pazar günü yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerindeki bu yarışta sizlerinde desteğiyle aday adayı olarak buradayım, dünde buradaydım, bugün de buradayım nasip olursa yarın da burada olacağım.

 

Şu anda karşınızda burada doğup büyüyen, çocukluğumun ve eğitim hayatımın burada geçtiği, ticari hayatımın burada devam ettiği bu güzel memleketimize hizmet amacıyla İskilip Belediye Başkanlığına talip olmuş bulunuyorum. Sebebi ise şahsımın ve değerli ekip arkadaşlarımla beraber bizlerin de İskilip için bir şeyler yapabileceği düşüncesindeyim.

 

Faaliyette bulunduğum işlerim gereği, güzide memleketimin her mahallesini, her caddesini, her sokağını ve her köyünü bilmekteyim. Gerek halkımızı, gerek esnaf arkadaşlarımızı ve gerekse kamuda çalışan arkadaşlarımızı yakından tanımaktayım.

İnşallah Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan'ın öncülüğünde yeni Türkiye olma   yolunda hep beraber sizlerin desteği ile büyük adımlar atacağımıza inanıyorum.

 

Amacımız burada İskilip'in maddi ve manevi değerlerine sahip çıkmak, bunu yaparken de bazı özverilerde bulunmak zorunda kalacağımızın farkındayım.

 

İskilip için gün el ele, gün gönül gönüle olma günüdür. Hiçbir aday adayı arkadaşımız benim rakibim değil dostum arkadaşım. Bu bir  hizmet yarışıdır. Memleketimiz için hayırlı olan neyse temennimiz odur. Şimdiden diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Buraya kadar gelip bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım. Allah'a emanet olun.

 

ÖNCELİĞİMİZ GENÇLER

 

1-İşsiz gençlere kaybolmaya yüz tutmuş en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarına yönelik iş eğitimi ve usta olması yönünde Belediye Öncülüğünde mesleki eğitim kursları açmak ilk önceliğimiz. Bu mesleklerin başında sıhhi tesisatçılık, elektrikçilik, her türlü makina ve teçhizat tamirciliği gibi sektörlere usta yetiştirip gençlerimize iş alanı sağlamak. Bunu yaparken de iş istihdamı sağlanacak maaş ve SGK yönünden faydalandırılacaktır. Bu hususla alakalı ekibimizde yer alan makine, inşaat ve elektrik mühendisleri gibi arkadaşlarımızın desteği ile gerçekleşecektir.

 

2-Öğrenime devam eden yada mezuna kalmış gençlerimize yabancı dil kursları, sınav öncesi hazırlık etüt merkezleri kazandırmak. Bunun içinde Belediyemizin atıl vaziyette olan taşınmazlarını değerlendireceğiz.

 

3-İskilip dışında olan iki tane okulun Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinin çarşı merkezine taşınması.  Sebebi ise oradaki öğrencilerin ulaşım sıkıntısının gerek maddi gerek manevi sıkıntılarının gözle görülür olması. Çarşıdaki yerlerin değerlendirmesi eski cezaevi, Jandarma ve Askerlik Şubesinin eğitim alanına dönüştürülmesi. Bu kurumlara da daha sağlıklı kullanım alanı temin edeceğiz.

 

4-İskilip’e sosyal tesisler kazandırmak.

 

5-Sosyal konut projesi ile yardıma muhtaç dul ve yetimler için konutlar tahsis etmek.

 

6-Çarşı merkezinde otopark sorunumuzu çözeceğiz. Bu hususun çözülmesinde Hacıkarani Köprüsünden başlayarak Hanönü Camii köprüsüne kadar olan Akçay’ ın üzeri kapatılmadan çıkıntı yapılarak araçların park edebilmesi sağlanacaktır.

 

7-İskilip köylerinin orman köyü olması hasebiyle yangına müdahalede ivedilikle ulaşabilmeleri açısından Kuzköy-Kurusaray bölgesine itfaiye merkezi kurmak.

 

8-İskilip içerisinde mevcut Şeyhyavsi köprüsü özellikle trafiğin yoğun olduğu bayramlarda düğünlerde yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle Hacıkarani Köprüsünden Meydan Mahallesine bir ulaşım sağlamak. Bu da çarşı merkezindeki trafiği rahatlatacaktır.

 

9-Memleketimizin en büyük problemlerinden biriside konut sıkıntısıdır. İşim gereği, özellikle dışarıdan tayin olup İskilip’ e gelen memurlarımızın bu problemi yaşadığını iyi biliyoruz. Buna çözüm olarak da önceliğimiz TOKİ’ nin yapılmasının hızlandırılmasının takipçisi olacağız.

 

10-Emniyet Müdürlüğü çarşı merkezinden alınıp geniş bir yer tahsis edilerek daha rahat bir yere taşımak.

 

11-Şehir parkını yeniden dizayn ederek daha güzel bir görüntüye kavuşturmak ve daha nezih bir ortam haline getirmek.

 

12-Şehrimizin ana caddelerindeki kötü bir görüntü oluşturan çöp konteynırlarını yer altına alarak şehrimizi bu görüntü kirliliğinden kurtarmak.

 

13-Çevre düzenlemesi olarak kaldırımların kullanımında bütün İskilipli hemşehrilerimizin özellikle bayanların, çocukların ve engellilerin daha rahat kullanabilmeleri için yeniden düzenleme yapılması,

 

14-Özellikle Belediye harcamalarını kesinlikle saklısı gizlisi olmadan olması gereken ne ise sizlerle paylaşarak kul hakkına girmeden şeffaf bir şekilde sizleri bilgilendireceğiz.  Bizim düsturumuz Şeffaf Belediyecilik anlayışı olacaktır.

 

15-Süreci devam eden Organize Sanayi Bölgesinin yapımının takipçisi olacağız. En kısa süre içerisinde yapılıp bir an önce faaliyete geçmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf edeceğiz. İlk etapta her sektörden fabrika kurulması için iş insanları ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

 

16- Özellikle belediyenin ihtiyacı olan kum çakıl ihtiyacının dışarıdan satın alınması yerine taş kırma ve eleme sistemi tesisi kurularak hem gideri azaltmak hem de satış yapılarak kazanç sağlamak.

 

17-Belediye bütün İskiliplilerin yani hepimizin belediyesi. Belediye bir iş kapısı olmaktan artık çıkmalı. Gereğinden fazla istihdam sağlanmamalı, bunun mali yükü de malumunuz hepimizin sorumluluğunda ve vebalindedir.

 

18-Belediyemizin mevcut durumda ve atıl vaziyette olan depo, ardiye ya da düşük bedellerde kullanılan taşınmazlarını yeniden değerlendirmeye alacağız.

 

19-Şehrimizin yıkılmaya yüz tutmuş tarihi eski yapılarımızın restorasyonunu yapacağız.

 

20-Şehrimizin giriş ve çıkışlarının tarihi dokuya yakışır bir şekilde memleketimizi temsil eden görsellerle yeniden bir görünüm kazandırmak.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ