Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği toplantısı İskilip’te yapıldı

Okuduğunuz haber
İSKİLİP OSB YATIRIMCILARA AÇILDI

Akşemseddin Paneli 31 Mayıs’ta

Anasayfa   /    Gündem    /    İskilip OSB yatırımcılara açıldı

İskilip OSB yatırımcılara açıldı

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı İskilip OSB’nin yatırımcılara açıldığını beyan etti.

GÜNDEM      28 Mayis 2024 - 13:02     0

İskilip OSB yatırımcılara açıldı

 

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

 

Çorum, Başkent ile İç Anadolu ve güney illerimizi Karadeniz’e, yine İstanbul’u Karadeniz’e ve Doğu Anadolu’ya bağlayan aks üzerinde bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat yapan ili olan Çorum, birçok sektördeki yerli ve millî üretimle ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak isteyen yatırımcılara önemli bir fırsat sunuyor.

 

Çorum’un 4. OSB’si, sanayi siteleri, Teknopark ve Ar-Ge merkezleri, Makine ve İmalat Teknolojileri Alanında İhtisaslaşan Üniversitesi, dünya sıralamasında ilklere giren büyük firmaları, ihracat sıralamasında ilk sıralarda yer alan işletmeleri ve gelişmiş altyapısının yanı sıra genç, yetenekli ve kalifiye işgücü potansiyeliyle Karadeniz Bölgesinin en önemli yatırım merkezlerinden biri olan Çorum’da, İskilip ilçesi sınırları içerisinde 75 ha’lık alanda kurulan yeni OSB yatırımcılara açıldı.

 

Yatırımcılara büyük avantajlar sağlayacak olan İskilip-Ankara karayolu güzergâhında şehir merkezine 8 km mesafede yer alan İskilip OSB;

Merzifon Havalimanına 118 km., Ankara Esenboğa Havalimanı 189 Km., Çankırı demiryolu hattına 80 Km mesafede olması, Samsun Limanına yakınlığı, her türlü hammaddeye kolay ulaşım imkanının bulunması, geçmişten gelen bir sanayi kültürüne sahip olması ve teşvik kanunlarının bölgede uygulanıyor olması nedeni ile teşvik yasası sonrası mevcut yatırım ivmesi dikkate alındığında İskilip, yatırımcılar açısından cazip bir bölgedir” ifadelerine yer verildi.

 

 

Orman ürünleri, deri ve tarımsal sanayi konusunda ön plana çıkan İskilip ilçemizde kurulan Organize Sanayi Bölgemiz, yüksek teknoloji ve katma değerli ürünler üreten, ihracata dayalı, seçkin yatırımlara tahsis edilmesi hedeflenmektedir.

 

İskilip OSB’mizin tüzel kişilik kazanmasıyla müteşebbis heyetimiz, kamu kurumlarımız ve teknik ekibimiz ile hız kesmeden devam ettiğimiz çalışmalarda kanuni işlem sırası dahilinde eş zamanlı olarak plan, parselasyon ve altyapı proje çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.

 

Amacımız bu işlemleri hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirip bir an önce faaliyete başlamak olacaktır. İskilip Organize Sanayi Bölgesini, Yeşil OSB konseptine uygun ve modern bir organize sanayi bölgesi olarak kurmak en büyük hedeflerimiz arasındadır.

 

Çorum Bölgesel Teşvikler kapsamında 4. Bölge teşviklerinden yararlanmakta olup, OSB içerisinde yer alan yatırımlarda 5. Bölge teşviklerinden (KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, %50 vergi indirimi,10 yıl Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Bedelsiz Yatırım yeri Tahsisi, Faiz ve Kar Payı Desteği) yararlanmaktadır.

Çorum; ülkemizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda İskilip OSB başta olmak üzere Çorum Merkez, Sungurlu ve Osmancık’ta bulunan ve yatırımcılarına çok sayıda avantaj sağlayan OSB’lerine yatırım yapmak isteyen girişimcileri tüm imkanlarıyla desteklemeye hazır!

Taslak imar planları üzerinden bedelsiz ön tahsis işlem başvurularını başlatmış olan İskilip OSB’den yer tahsisi başvurusunda bulunmak isteyen yatırımcılarımız Çorum Valiliği ana binasında bulunan İskilip OSB İrtibat bürosuna başvuruda bulunabilirler.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ