YENİ BUĞDAY PAZARI İÇİN İSTİŞARE

Okuduğunuz haber
ÖĞRENCİ VELİLERİ RAHATSIZLIKLARINI DİLE GETİRDİLER

BAŞKAN SÜLÜK İTFAİYECİLER HAFTASINI KUTLADI

Anasayfa   /    Eğitim    /    ÖĞRENCİ VELİLERİ RAHATSIZLIKLARINI DİLE GETİRDİLER

ÖĞRENCİ VELİLERİ RAHATSIZLIKLARINI DİLE GETİRDİLER

Ebusuud Efendi Ortaokulu velileri öğrencilerin Atatürk İlkokulu’nun yemekhanesinde eğitim, öğretim görmelerini istemediklerini beyan ederek açıklamada bulundular

EĞİTİM      27 Eylül 2022 - 00:29     0

ÖĞRENCİ VELİLERİ RAHATSIZLIKLARINI DİLE GETİRDİLER

 

Öğrenci velileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sonuna kadar Ulaştepe Mahallesinde bulunan Ebusuud Efendi Ortaokulunda eğitim gören çocuklarımız 2022-2023 Eğitim Öğretim yılından itibaren evlerine ortalama 3 km uzaklıkta olan Hacıpiri Mahallesinde bulunan Kız İmam Hatip Lisesine Ebusuud Efendi İlkokulu kademesi ile birlikte taşınacağını öğrendik. Ancak Ebusuud Efendi Ortaokulundaki daha 11-12 yaşlarındaki erkek öğrencilerin Kız İmam Hatip Lisesine geleceğinden rahatsız olan bir kısım öğretmenlerin de yönlendirmesiyle birkaç veliye şikayet başvurusu yaptırılmış, Kız İmam Hatip Lisesine taşınma onayımız kaldırılıp yerine penceresi yolun hizasında olan bahçenin tüm tozunun içeri girdiği rutubetten uzun süre nefes alınamayan Atatürk Ortaokulunun yemekhanesinde Eğitim Öğretim için yeniden onay alınmıştır. Öğrencilerimizin öğle arası evlerine gitmelerinin imkansız olması nedeniyle sabahçı olması olmuş taşımalı öğrencilerin yemek saatinde ders işlemeye mahkum edilmiştir. Çocuklarımız zaten uzaktan gelerek yeterince mağdur edilmişken daha iyi koşullar varken birde yemek kokusunun içinde aç aç arkadaşlarını izlemek zorunda bırakılması insanlık dışıdır.

Ebusuud Efendi Ortaokulundaki henüz 11-12 yaşlarındaki öğrencilerin Kız İmam Hatip Lisesine geleceğinden rahatsız olan bir kısım öğretmen ve velilerin Erenler İmam Hatip Ortaokulunda Kız-Erkek birlikte eğitim görmelerinden haberleri yok mu da boş okula  ki giriş çıkışları farkları olacak olan bizim öğrencilerimizin gelmelerinden rahatsız olup hassasiyetimiz var denilerek devletin okulunda bizi istememekteler. 20 derslikli Kız İmam Hatip Lisesinde 8 derslikle eğitim gören Kız imam Hatip Lisesi boş sınıfları idare odası yapılıp kullanırken bize Atatürk Ortaokulunun yemekhanesini reva görmüşlerdir.  Eğitim Öğretim barışını adalet inancını bozmaya yönelik bu hareketleri masumane bulmadığımızı eğitimde eşitlik ilkesinin bu zihniyet ve ekipler tarafından sabote edildiğini düşünmekteyiz. Öğrencilerimiz Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesinde daha iyi koşullar altında eğitim görecekken Atatürk Ortaokulundaki zor şartlara birkaç veli ve sözde öğretmenlerin yönlendirilmesiyle mahkum edilmesi kanun önünde eşitlik ilkesine aykırıdır. Bu ayrımcılığın bir an önce yetkiler nezdinde çözülmesini bekliyoruz. Bu durumu kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz öğrencilerimizin bodrum katında, sığınakta eğitim görmelerini istemiyoruz. Yaşanan süreç tamamıyla akıl dışı ve hukuksuzdur. İzah edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Hiç kimsenin eğitim camiasına bu utancı yaşatmaya da hakkı yoktur. Bu duruma müdahale etmesi gerekenlerin de suskun kalmaya hakkı yoktur.”

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Murat Ecer’i ziyaret eden veliler okulun sorunlarını bir kez daha gözden geçirilip Kaymakam Bey ve diğer yetkililere durumlarının izah edilmesini istediler. Veliler olarak sürecin takipçisi olduklarını belirttiler.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ